Jobs ile ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?

  1.  

Jobs

Rodolfo Dordoni, Jobs executive mobilya sistemini tasarlayarak Poltrona Frau ile kez sahneye çıktı. Ürün adı, tasarım felsefesini özetler. Dordoni çeşitli davranışları, alışkanlıkları ve iş işlevlerini yansıtan bir sistem yarattı. Easy, Executive ve President modellerindeki masalar, farklı ölçülerdeki kapalı veya açık modüllerle zenginleştirilir ve mini ve ani toplantı alanlarını resmetmek için tasarlanırlar. Nitekim Easy ve Executive masalara toplantılar için yuvarlak masaüstü eklenebilir.
Tasarımcı çalışma alanını giderek daha çok bağlanan bir dünya olarak düşünür. Sükûneti, yoğunlaşmayı ve dengeyi bulmanın giderek önem kazandığı, teknoloji ve ilişkilerle birleşen bir mekân. JOBS zarif bir mimari dile dönüşür. Belirgin yatay ve dikey çizgiler birbiriyle buluşur. Kullanıcının elektrikli cihazlarına göre özelleştirilebilen, ustaca gizlenmiş kablo sistemiyle rahatsızlık vermeyen, kasıtlı resmi tertiplilik. Kablolar orta sütunun içinden veya çekmece ünitesinden ve masanın üstünden geçerken tamamen görünmez hale gelirler, aynı zamanda tüm amaçlar için kolay erişim sağlarlar.
İşçilik ve malzemenin değeri, JOBS’un üst düzey karakterini vurgularlar. Karakteristik “T” kesit masa gövdesi kurşun saten yüzeyli çeliktendir. Çekmece ünitelerindeki, açık bölmelerdeki ve çalışma yüzeylerindeki meşe kaplamanın Piombo (kurşun) veya Tobacco (tütün) yüzeyleri mükemmel bir uyum içindedir. Ahşabın isteğe bağlı cilalı ve mat yüzeyleri, hareket hissi ve sofistike bir his yaratırlar. Dokuların bu kombinasyonu, çekmecelerin ön kısımlarını ve rafların bir kısmını kaplayan Color System’den Pelle Frau® deri ile zenginleşir. Masanın ortasından geçen ahşap şerit ev sahibi ile misafire ait tarafları görsel olarak ayırır.
JOBS executive mobilya koleksiyonu, masalar gibi tamamı meşe ve Color System’den Pelle Frau® deriden olan kapı veya çekmeceli alçak dolap ve iki çekmeceli çekmece üniteli modeller ile tamamlanır.

Materyal

Naturel deri + meşe ahşap yüzey
Çelik strüktür