Tasarımcının çalıştığı diğer markalar

Piergiorgio Cazzaniga

1946’da doğdu. 1962-1964 arasında Besana Mobili’de Teknik Bölüm Müdürü olarak çalıştır. 1966-1971 arasında Boffi Cucine’de AR-GE Bölüm Müdürü olarak çalıştı, bu dönemde mutfak dolabı boyları ve mutfaklara yönelik gömme ev aletleri için Avrupa standardizasyon sürecinde yer aldı, E15”, “AL15”, “Xila” mutfak ve “A1” elbise dolabını geliştirdi. Kurumsal İmaj ve İletişim alanında yer aldı, ürün sunumuyla ilgili çalışarak fotoğraf dekorları, stantlar, Boffi köşe mağazaları ve sergiler gerçekleştirdi.

İmaj ve İletişimde öncü bir rol oynadı, fotoğraf dekorları, teşhir alanları ve mağazalar içinde “Spazio Boffi” yaratma ve farklı sergi organizasyonları yoluyla ürün sunumuyla da ilgilendi. 1971’de Buttura, Massoni ve Pelizza Studio ile ortak oldu, bu stüdyo daha sonra A&D’ye dönüştü. Luigi Massoni ile birlikte Boffi, Poltrona Frau, Nazareno Gabrielli, Iter Selenova, Cadel, Poliform, Porro, Matteograssi gibi lider İtalyan mobilya şirketleri için ürünler, showroomlar, stantlar ve sergiler tasarladı.

1991’de Lentate sul Seveso’da kendi stüdyosu “PIERGIORGIO CAZZANIGA DESIGN”ı kurdu, esas olarak Porro, Composit, Atlantis, Living Divani, Liv’it, Dema, Tagliabue, Acerbis International, MDF Italia, La Palma, Tribù, Desalto ve Andreu World ile çalışmaktadır.

1995’te MARIPOSA sandalyesi Udine’de düzenlenen “Uluslararası Sandalye Sergisi’nde” “Yılın Sandalyesi” ödülünü ve Lubjana’da BIO 15’te “Jüri Ödülünü” kazandı.

2001’de Living Divani’den Bloom koltuğu ve 2004’te MDF Italia için M1 ve Lofty sandalyeleri I-DOT için seçildi. 

2004’te Dema’dan Lips koltuğu Chicago Atheneaum of Design tarafından verilen “Good Design Ödülünü” kazandı.
Her ikisi de MDF Italia için olan INSIDE" mobilya sistemi ve “BORA BORA” kanepe sistemi

2006’da “En İyi Sistem Kategorisi” ödülünü, 2008’de “Aday” olarak Köln’de “İç Tasarım Yenilik Ödülünü” aldı.

“TENSE” masa sistemi 2010 ADI Design Index’e seçildi.

Son tasarımları arasında Composit için “TOUCH” mutfak, MDF Italia için “STEEL” masa sistemleri, Andreu World için “REVERSE” masa ailesi, Desalto için “SOAP” sandalye ve koltuğu ve “KOBE” sandalye sistemi yer alır.