Tasarımcının çalıştığı diğer markalar

Luciano Pagani&Angelo Perversi

1976’dan beri mimar olarak çalışan Luciano Pagani ve Angelo Perversi 1980’lerin ortasında mimarlık, tasarım, ışık ve sanat yönetimiyle ilgilenen ortak bir stüdyo kurdu. İç mimarlık alanında Repubblica ofislerini (Roma), Corriere della Sera ofislerini (Milano ve Roma), Hewlett-Packard ofislerini (Stezzano - Bergamo)ve Milan’ı merkezindeki sağlık ve yaşam merkezini (malzemeler, ışıklar ve renkler) geliştirdiler. Tasarım alanında ortak çalışmalar yapmaktadırlar ve sektörün çeşitli prestijli şirketiyle çalışmaya devam etmekteler. Bu şirketlerden bazıları Flos, Fontarte, Zanotta, Unifor ve Poltrona Frau’dur.

Alınan ödüller arasında: Joint adına Hook System kitaplıkları (Compasso d’Oro 1987), Unifor adına ofis masaları ve saklama üniteleri Move and Flipper (IF Hannover 1996 ve Compasso d’Oro 1998), Flos adına Grall lambaları (selection Compasso d’Oro 1991); Regiolux-Lichtwerk GmbH adına Alas light (IF Hannover 1999). Yakın geçmişteki tasarım ürünleri, Poltrona Frau için kanepe, koltuk, yatak ve aksesuar sistemi ‘Eos’u; Abbondinterni için A-trend grubu ofis mobilya sistemi Wed; Fontanarte için ‘Pax’ lambası ve Luxit için Gladis, Trixy ve Tegò lambaları.

2000 yılında Politecnico di Milano Üniversitesi’nde ders vermeye başladılar. Son zamanlarda Milano’nun Banca Leonardo bankasının restorasyonunu dâhil, iç tasarım alanında çalışmaktadırlar.