Tasarımcının Ürünleri

GİULİO CAPPELLİNİ

Milano'da mimarlık eğitimi alan Giulio Cappellini , uluslararası tasarım panoramasında simgesel bir figürdür.
Yenilmez bir ruhla ve kendini sürekli yenilemek isteyen birinin merakıyla canlandırılan Cappellini , hem kendi adını taşıyan marka hem de diğer önemli markaların sanat yönetmeni olarak çağdaş tasarımın kişisel revizyonunu sunarak kendini tasarıma adamıştır. alan.
En iddialı projesi olan şirketi sayesinde Cappellini, genç profesyoneller için evrensel olarak bir yetenek avcısı olarak tanınan gerçek bir trend belirleyici haline geldi.
Markasıyla yapılan işbirlikleri sayesinde çok sayıda isim piyasaya sürüldü: Jasper Morrison, Marc Newson, Marcel Wanders, Bouroullec ve Nendo kardeşler, sadece birkaç isim.
Uluslararası tasarım okullarındaki dersleri, aynı zamanda Sanat Yönetmeni olduğu Istituto Marangoni gibi kurumlarda ve dünyanın dört bir yanındaki misafir profesör olarak davet edildiği diğer kuruluşlarda da oldukça popülerdir.
Cappellini’nin çalışmaları çok çeşitli mobilya unsurlarını kapsar. En sevilenler arasında ikonik Bong ve Gong masaları , Break masa serisi ve Luxor serisindeki dolap üniteleri var .