Tasarımcının çalıştığı diğer markalar

Enzo Berti

Enzo Berti’nin kültürel oluşumu Venedik’te Alberto Viani’nin rehberliğinde “Accademia delle Belle Arti ”de başlar. Ardından Venedik’te Mimarlık Üniversitesi tarafından verilen endüstriyel tasarım ileri düzey kursuna katılır.

Profesyonel kariyeri genç yaşlarda, öğrenim gördüğü yıllarda başlar. Bu yıllarda Berti çeşitli Avrupa ülkelerinde organize edilen dekoratif sanat sergisi için hoş objeler tasarlar ve hayata geçirir. Birkaç yıl sonra hem dikkate değer yaratıcı becerisi hem de ayırt edilir estetik anlayışı ile yetenekli bir tasarımcı olarak ortaya çıkar. Şekil ve işlev arasındaki en iyi sentezi kolayca ve başarıyla yakalar. Projeleri ulusal ve uluslararası uzmanlık dergilerinde yayınlanmaktadır. Profesyonel kariyeri boyunca ABD IBD Ürün Tasarım Ödülü (1991) dâhil pek çok ödül almıştır.

Aiko-Arc Linea, Artemide divisione VeArt, Bros’s, Cadel, Cinova, Ferlea, Forsel-Laurentia, Frighetto, Galli, Gervasoni, Interlubke (Almanya),Lago, LaPalma, Libman Co (ABD), Magis, Montina, Ultom gibi saygın firmalarla yıllardır işbirliği yapmaktadır.