Videolar

"Living Office" Ofis Konsepti ile ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?

  1.  

"Living Office" Ofis Konsepti

Herman Miller’in "Yaşayan Ofisi" insanlara, çalışmayı ve etkileşimi desteklemek için en uygun hale getirilmiş çeşitli mekânlar ,ortamlar sunar. 10 ortamdan her biri amaç, ölçek ve sosyallik açısından kendine özgüdür. Doğru karışım insanların nereye gidebileceklerini ve hedeflerine ulaşmak için neler yapabileceklerini anında kavramalarını sağlayan bir ofis peyzajını güçlendirebilir.

Yaşayan Ofis Peyzajı tasarlama, karmaşık bir yemeği pişirmeye benzer, en azından Herman Miller’ın Uygulamalı İçgörü Başkan Yardımcısı Lori Gee böyle düşünüyor. “Herman Miller’ın Ortamları mekânsal tariflerdir" diyor. “Görevleri ne olursa olsun ve nerede çalışırlarsa çalışsınlar, insanların iştigal ettikleri çeşitli faaliyetler olan Çalışma Şekilleri tarafından belirlenen bilişsel, sosyal, davranışsal ve fiziksel ihtiyaçları karşılarlar.”

İyi bir aşçının kendi damak zevkine göre çeşni katarak tarifi benzersiz kılması gibi bir kuruluş da Ortamları kendi kültürünü, kimliğini ve hedeflerini yansıtacak şekilde organize edebilir. Peyzaj Ortamları Başkan Yardımcısı Greg Parsons “Kuruluşun karakterine ve amacına göre özelleştirilmiş doğru Ortam karışımına sahip bir işyeri, insanları kendi potansiyellerini gerçekleştirebilmesi için özgür kılar. Herkesin deneyimini zenginleştirir ve performansını iyileştirir.” Bu ortam türünde insanlar ellerinden geleni yapabilirler ve hem bireyler hem de kuruluş başarıya ulaşabilir.