DU30 ile ilgili daha fazla bilgi almak ister misiniz?

  1.  

DU30

1953’te tasarlanan DU30 koltuk Gastone Rinaldi’nin en ünlü tasarımıdır. Mükemmel derecede tutarlı biçimiyle güvenli ve sürekli bir tasarım. Amaç, güzelliği ve rahatlığı bir arada sunan endüstriyel seviyede üretimi kolay bir koltuk tasarlamaktı. Gastone Rinaldi hedefi tam on ikiden vurdu. DU30 1954’te -ödülün ilk kez verildiği yılda – prestijli Compasso d'Oro ödülünü kazandı ve Stile e Industria dergisinin kapak sayfasında yer aldı.
DU30’un oturak ve sırtlığı çelik sacdan üretilmiş tek bir parça şeklindedir. Tampon poliüretan köpükle kalıplanır. Siyah finişli bükümlü demir borudan dört destek çiftler halinde tek gövdeye doğrudan vidalanır. Koltuğun çeşitli parçalarını bir araya getirmek üzere tasarlanan oturağın iç bölümündeki kesim ve dikişler, o dönemde sanat dünyasında nam salmakta olan Lucio Fontana'nın çalışmalarını hatırlatır.
Poltrona Frau şimdi deri döşemeli DU30 koltuğun sadık bir reprodüksiyonunu sunar. Ürün yelpazesi Color System'dan Pelle Frau® Soul deri, Pelle Frau® Nest deri ve Pelle Frau® deri seçeneklerini sunar.

Materyal

Naturel deri kaplama yüzey
Siyah metal ayaklar