Tasarımcının çalıştığı diğer markalar

Michele de Lucchi & Philippe Nigro

Michele De Lucchi 1951’de Ferrara’da doğdu, Adolfo Natalini’nin asistanı olduğu Floransa’da mimarlık bölümünden mezun oldu. 1978’den beri Milano’da Sottsass ile birlikte çalışmaktadır ve Memphis’in kurucu üyelerinden biridir. 1979’dan beri Olivetti Synthesis için; 1981’den beri Olivetti için tasarım danışmanı olarak çalışmaktadır. Palermo Üniversitesi’nde ve Detroit’teki Cranbrook Üniversitesi’nde mimarlık bölümünde ders vermektedir. İyi Tasarım ödülünü ve Compasso d’Oro ödülünü kazandı.


Philippe Nigro 1975 yılında Nice/Fransa’da doğdu. Dekoratif Sanatlar dalında öğrenim gördü (Bac F12, Lyon La Martinière’de Endüstriyel Tasarım BTS, Paris Ecole Boulle’de DSAA Ürün ve Mobilya Tasarımı), bu sırada C.Gardet ile işbirliği yaptı ve Chaumont sur Loire’de “Ailleurs” deneyimsel bahçesini ve Habitat yarışması için “Flac” lambasını ortaya çıkardı. 1999’dan beri serbest tasarımcı olarak çalışmakta, Nube Italia, Felicerossi, NavaDesign için projeler geliştirmekte, Milano’da Studio De Lucchi ile işbirliği yapmakta ve Olivetti, Poltrona Frau, Artemide, Alias, Caimi, Feg, Listone Giordano gibi şirketler için ürün tasarımı, mobilya, lamba, iç tasarım, özel etkinlik yönetimi ve skenografi ile ilgili çeşitli projelere katılmaktadır. 

2008’de M.Biffi ile yeni “Autogrill” restoran yarışması için ikincilik ödülünü kazandı. 2005’ten beri geleceğe yönelik ve deneyimsel mobilya projelerinde yer alması için VIA tarafından desteklenmektedir, bu sayede “Spiral” rafını, “Storage Unit” modüler kutularını, “Intersections” kanepelerini ve 2009’da “Twin Chairs” ikili sandalyelerini ve “Tréteau/ Universal base” masa tabanını yarattı. Bu projelerden bazıları 2008’de Sintesi tarafından “Cross Unit” olarak düzenlenmektedir. 2009’da “Intersection” kanepeleri, bunları gözden geçiren ve “Confluences” adı altında yelpazeyi geliştiren ve Almanya Red Dot 2009 En İyilerin En İyisi ödülünü ve Young & Design yarışmasını kazanan Ligne Roset ile yapılacak işbirliğinin başlangıcını ilan eder. Yakın geçmişte Piba Marmi’nin kendisine “Saturnia” taş banyo elemanları yelpazesini geliştirme imkânı tanıdığını ve onun için “Triangolazioni” masalarını, “Squilibri” rafını ve Build-Up çocuklara yönelik karton sandalyeleri ve masaları çizdiği yeni İtalyan editör Skitsch ile işbirliğinin başlangıcını görüyoruz.