Matteo Ragni

Milano, 1972
Matteo Ragni Politecnico di Milano Mimarlık Bölümünden mezun oldu. 1998-2005 arasında kendi stüdyosu “Aroundesign”da Giulio Iacchetti ile birlikte çalıştı. ‘Moscardino’ biyobozunur çatal-kaşık projeleri Compasso d’Oro ADI ödülünü kazandı ve şu anda New York MoMA’da daimi tasarım koleksiyonunun bir parçası. Tasarımcı olarak yaptığı çalışmaları farklı uluslararası üniversitelerde eğitmenliğin yanı sıra sanat yönetmeni ve mimar rolleriyle birleştirir. Müşterileri arasında Bialetti, Caimi Brevetti, Coin Casa, Coop, Corian Dupont, Danese, De Vecchi, Guzzini, JVC, Liv'it, Mandarina Duck, Meritalia, Mitshubishi, Pandora Design, Pinetti, Piquadro, Poltrona Frau, Samsung, Suisse Lagenthal ve United Pets yer alır.

ÖDÜLLER:
 2008 Wallpaper Tasarım Ödülü, 2008 En İyi Masa Lambası “Leti”, Danese
 2002 Dünyanın En İyi Tasarım Değiş-Tokuşu, Seul, “Moscardino” için En İyi Tasarım Ödülü, Pandora Design (Giulio Iacchetti ile birlikte)
2002 MACEF ÖDÜLÜ 2002, “Ricciolo” için Buyers jürisi birincilik ödülü, Banal Extra (Giulio Iacchetti ile birlikte) 2001 XIX COMPASSO D’ORO ADI ÖDÜLÜ, "Moscardino", birincilik sahibi tasarım (Giulio Iacchetti ile birlikte)- New York MoMA’da Daimi Tasarım Koleksiyonu