Tasarımcının çalıştığı diğer markalar

Marcel Wanders

Wanders, tasarım dünyasının çok ve daha az bilinen ışıklarıyla birlikteyken zarafetini ve yıldız gücünü ortaya koyar.
Dikkat çekmek için palyaço burnuna ihtiyaç duymaz; boyu ve kalın saçları ile sürekli taktığı boncuklu kolyesi - uğuru - bir oda dolusu insanın önce susmasına, sonra fısıldamaya başlamasına yeter. Hayallerine ve planlarına sadık kalan, ünlü bir tasarım uzmanı, güven ve iyi gizlenmiş utangaçlığın; derinliğin ve aşırılığın; cömertliğin ve hayat dolu yeteneğin karışımı; prestijli projelerini andıran hayattan daha büyük bir sima: Bonn’daki Kameha Grand Oteli, Miami’deki South Beach Oteli, Bahreyn’deki Villa Moda Butiği ve diğer olağanüstü projeleri.
O, hem uzun bacaklarını rahat ettirebileceği birinci sınıfta dünyanın dört bir köşesine uçan, ağır iş yüküyle uluslararası bir tasarım yıldızı ve jet sosyete mensubu Wanders hem de klasik, eskimeyen Mercedes’ine binene kadar şehri yürüyerek veya bisiklet üzerinde gezen, Amsterdam’ın taşralı ritmine kök salmış Marcel’dir.
Hedonist tasarımcı ve şair Marcel Wanders, çocukluğundan beri Hollandalı köklerinden ilham alır ve doğrudan Vermeer’in ışığı, mavi Delft porseleni (MOOOI 2008 koleksiyonundan Delft mavi eserler), dantel (Crochet Koltuk, 2006) ve makremeyle (Knotted Koltuk, 1996) ilişki kurar. Espri anlayışı, romantik taşkınlığı ve tüm modellere şiirsel ve garip yaklaşımı ilk kez Droog tasarım projelerinde ortaya çıktı, ardından şu anda sanat direktörü ve kurucu ortağı olduğu MOOOI şirketinin koleksiyonlarında görüldü. GAP’ın uluslararası reklam kampanyasında model olarak görülen, yıllardır bir en çok satan üründen diğer bir en çok satan ürünü tasarladığı neredeyse her önemli tasarım markası için çalışan Marcel, her yerdedir.
Baccarat, doğrudan Arts Décoratifs’ten gelen tuhaf ilhamını göz önüne alarak Marcel Wanders’i aralarından biri olarak ilan edenler arasına katıldı. Doğal dünyanın aracı olan Marcel Wanders, Baccarat için şirketin birkaç yönünü bir araya getiren "United Crystal Woods” koleksiyonunu tasarladı: Çeşitli kalınlıklarda dantel desenle dekore edilen çok amaçlı mumluklar “La Fôret des Songes”; parlatılmış metal veya mermer tabanlı (yalnızca sınırlı sayıda) muazzam kristal kesim vazolar "Les Rois de la Fôret”; son derece zarif şarap kadeh ve sürahi seti “L’Ivresse des Bois". Ve son olarak hayal gücü ormanının zirve noktası olan, parlatılmış paslanmaz çelikten ve ahşaptan üretilen ve dağlanmış kristalle buluşan, inanılmaz geyik ailesi “L’Esprit des Bois”; mum ışığında bu şiirsel ve zarif şekiller, hayallerin gerçeğe dönüşmesi gibi.