Tasarımcının çalıştığı diğer markalar

François Russo

François Russo Ecole des Hautes Etudes Commerciales’den mezun oldu ve kariyerine Cartier’in genel pazarlama yönetiminde başladı. 1989 yılında kurulan Cartier's Institut Supérieur de Marketing de Luxe’e başkanlığa atandı. Ardından L'Oréal’e taşındı ve sadece 25 yaşında Monnaie de Paris’in uluslararası yöneticisi olarak atandı. 1995’te Bernard Julhiet Grubu bünyesinde, çeşitli lüks markalar için danışmanlık faaliyetlerini ve yaratıcı faaliyetleri koordine ettiği Havas Reklamcılık grubunda genel müdür olarak çalışmaya başladı. Ardından kesin olarak sanat yönetmeliğine geçiş yaptı ve kendi imaj ajansını kurdu.

Günümüzde becerilerini kreatif yönetimine, tasarıma ve profesyonel fotoğrafçılığa adıyor. 2002’de yirmi yıldan fazladır arkadaş olduğu ünlü tasarımcı Andrée Putman, Russo’ya, ajansının sanat yönetimi ve ortaklaşa işletilmesinde kendisine katılmasını teklif etti. İlk çalışmaları Champs-Elysées’de Guerlain konağının ‘amiral’ butiğiydi. Tasarımın tüm boyutlarını içeren projeleri, otellerden (Hong Kong’da Putman) butik ve köşe mağazalarına (Tokyo, Paris ve New York’ta Helena Rubinstein ve Anne Fontaine), özel evler (Tangier’de felsefeci Bernard-Henri Lévy'e ait 'house in the rock (kayadaki ev)'), şirket merkezi (Basel’de Novartis), mobilya (Cappellini, Poltrona Frau ve Reflex), aksesuarlar (Christofle Vertigo koleksiyonu, Louis Vuitton çantası) ve Pleyel için piyanoya kadar geniş bir yelpazeyi kapsar. Chanel parfüm ve saat sektörünün sanat müdürü olan arkadaşı Jacques Helleu de tasarım faaliyetleri için ona başvurdu. 2007’nin sonuna doğru François Russo sadece özel müşterileri değil, aynı zamanda saygın İtalyan Grubu Poltrona Frau’yu, Stade de France, deri eşyalar imalatçısı Emporer of Japan’ı ve imaj müdürü olarak çalıştığı Anne Fontaine’i yücelten TRACE’yi kurdu.

François Russo, Comité National pour l'Education Artistique Onursal Komitesinin üyesidir ve Institut Supérieur du Marketing du Luxe Russo’ya fahri ünvan verdi. 'Stratégies de luxe' kitabının yazarı ve Andrée Putman’a adanmış monografinin Jack Lang ile birlikte eş yazarıdır.