Tasarımcının çalıştığı diğer markalar

Daniel Korb

Tasarımcı Daniel Korb “Leonardo da Vinci çağının geride kaldığını, yine de dünyanın bütüncül bir bakış açışına ihtiyaç duyduğuna inanıyorum” diyor. Baden/İsviçre, Korb’un bakış açısının gözlem noktası. Burası Korb’un doğduğu ve eşiyle birlikte 1989’da kurdukları Korb+Korb’u işlettikleri yer.

 Pek çok önde gelen modern büro mobilya tasarımcısı gibi Korb da kariyerine mimar olarak başladı. O günden beri tasarım uzmanlığı genişledi, ilham kaynağı incelik kazandı. Bugün yaratıcılığı mimari, iletişim ve tasarım alanında ifade buluyor. Bu disiplinlerin kesişim noktası, yenilikçi fikirlere ve neticede daha akıllı nihai ürünlere yol açıyor.

 Korb + Korb, basit ve sezgisel tasarımla eş anlamlıdır. Herman Miller’ın dikkatini çeken ve yerinde olarak Sense (his) adı verilen masalar sistemine yol açan bu düşüncedir. Sense, basit ve geniş çalışma masalarını temel alır. Tüm ürünleri bir noktaya toplama çaba gerektirmez; parçalar kapanır, döndürülür, yerine kilitlenir; alet gerektirmez. Sense’in etkin tasarımı ve Avrupa duyuları onu çeşitli ortamlarda güçlü bir oyuncu yapar. Korb+Korb’un mantrasının etkili ve anlamlı ifadesidir. Daniel Korb ve ortakları ilerlemenin mümkün olduğuna, basitin karmaşıktan daha iyi olduğuna inanıyorlar. Bu felsefe yirmiden fazla  ulusal ve uluslararası tasarım ödülü getirdi.

 Bugüne kadar şanlı bir kariyeri olan Daniel ne öğrendi? “Başarının sonu yok; bir işi anlamak zaman alıyor; hareket ettirilmeden önce hareket edin” diyor.

 Ofis/Stüdyo
Korb + Korb
Baden, İsviçre

 Ödüller/Takdir
Avustralya Uluslararası Tasarım Ödülü, 2009
Red Dot Tasarım Ödülü, 2008
Uluslararası Çağdaş Mobilya Fuarı (ICFF) Koleksiyonu İçin Editörler Ödülü, 2008