Tasarımcının çalıştığı diğer markalar

Arik Levy

Arik Levy’e (1963 doğumlu) göre ‘yaratım, kontrol dışı bir kastır.’
Sanatçı, teknisyen, fotoğrafçı, tasarımcı, film yapımcısı, Levy’nin yetenekleri çok-disiplinli ve işleri, dünya çapında tanınmış galeri ve müzelerde görülebilmekte. Çoğunluk tarafından en fazla heykelleri, – imzası haline gelen Kaya işleri gibi – enstalasyonları, limited edition (sınırlı baskı) ve tasarımları ile bilinen Levy, gene de ‘Dünyanın nesnelerle değil insanlarla ilgili’ olduğunu hissediyor.
Aslen İsrail’den gelen ve Tel-Aviv’de bir karma heykel sergisine ilk katılımından sonra 1988’de Avrupa’ya taşınan Levy, şimdilerde Paris’teki stüdyosunda çalışmalarını sürdürmekte.
İsrail’deyken sörfün, sanat ve grafik tasarım stüdyosu kadar zamanının çoğunu aldığı Levy’nin formasyonu sıra dışıydı. İsviçre’deki Avrupa Sanat Merkezi’nde çalışmalarını takiben, 1991 yılında Endüstriyel Tasarım alanında saygınlık kazandı.
Japonya’da, sergiler için ürün ve parça üretimine dair fikirlerini pekiştirdiği bir görevden sonra Levy, sanatsal becerileri ile başka bir alana – set tasarımı aracılığıyla çağdaş dans ve opera – katkıda bulunduğu Avrupa’ya geri döndü.
Bu noktada Levy’nin firmasını yaratması, onun, yeteneklerinin diğer dallarının yanı sıra ilk aşkına, sanat ve endüstriyel tasarıma, geri dönmesi ve bu alanda atılıma geçmesi anlamına geliyordu. Mobilya ve aydınlatma tasarımları ile bütün kıtalarda saygı duyulan Levy, aynı zamanda Uzakdoğu’daki firmalar için hi-tech giyim koleksiyonları ve aksesuarlar yaratıyor.
Şimdilerde kendisini daha çok bir “duygu” sanatçısı olarak gören Arik Levy, bizim iç ve dış çevremize katkıda bulunmaya devam etmekte. Eserleri, çoklu kullanım için adapte edilebilir tamamlanmış çevreler gibi, kamusal heykelleri de içeriyor. Sanatçı, “Hayat hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı bir işaretler ve semboller sistemidir” diyor.