Tasarımcının çalıştığı diğer markalar

Antonio Citterio

Antonio Citterio 1950’de Meda’da doğdu, tasarım ofisini 1972’de kurdu ve 1975’te Milano Polytecnic Mimarlık Bölümü’nden mezun oldu. 1987-1996 arasında Terry Dwan ile birlikte çalıştı, beraber Avrupa ve Japonya’da binalar yarattılar. 1999’da Patricia Viel ile birlikte “Antonio Citterio and Partners”ı kurdular.

Stüdyo uluslararası platformda faaliyet gösterir ve tüm ölçeklerde ve nitelikli uzman danışmanlar ağının sinerjisiyle karmaşık, uzun vadeli projeler geliştirir. Hayata geçirilen birkaç proje tipolojisi arasında kentsel planlar, konut ve ticari kompleksler, endüstriyel müesseseler, kamu binalarının konservatif yeniden yapılandırması ve işyerleri, ofis, teşhir salonu ve otel planlaması yer alır. Şirket aynı zamanda kurumsal iletişim sektöründe de faaldir ve geçici etkinlik ve sergiler için projeler uygular.

Antonio Citterio günümüzde Ansorg, Arclinea, Axor-Hansgrohe, Aubrilam, B&B Italia, Flexform, Flos, Fusital, Guzzini, Iittala, Inda, Kartell, Maxalto, Sanitec Group - Pozzi Ginori, Simon Urmet, Technogym, Tre Più ve Vitra gibi İtalyan ve uluslararası şirketlerle endüstriyel tasarım sektöründe çalışmaktadır.

2004’te Electa “Antonio Citterio Industrial design” monografisini yayınladı ve 2005’te Luigi Prestinenza Puglisi’nin kaleme aldığı “Antonio Citterio” monografi Edilstampa tarafından yayınlandı. 2007’de Mies van der Rohe Ödülü jürisi “Daycare for the GlaxoSmithKline Campus (GlaxoSmithKline Kampüsü Çocuk Bakım Merkezi)” tasarımını, katalogda ve seyahat sergisinde yer alması için seçti. Aynı yılın Temmuz ayında Skira “Antonio Citterio. Architettura e Design” monografisini yayınladı. 1987’de ve 1995’te Antonio Citterio Compasso d’Oro-ADI ödülünü aldı. 2006’dan beri Università della Svizzera Italiana ve Mendrisio’daki Mimarlık Akademisi’nde mimari tasarım eğitmenidir. 2008’de kendisine Kraliyet Endüstri Tasarımcısı unvanını veren Londra Kraliyet Sanat, İmalat ve Ticaret Teşvik Topluluğu tarafından onurlandırıldı. Eylül 2009’da stüdyonun adı “Antonio Citterio Patricia Viel and Partners” olarak değişti.